floxy Virág-Blog
Napjainkban egyre divatosabbá válik a méhlegelők létrehozása a kiskertekben is. Ez persze nem véletlen, hiszen amellett, hogy az udvarokat széppé teszi a pipacs, a búzavirág és számos vadvirág, amellett ökológiai szempontból is nagyon fontosak az ilyen foltok, szegélyek. Azok ugyanis búvó-, szaporodó- és táplálkozóhelyet biztosítanak a legkülönbözőbb beporzóknak, lepkéknek, hasznos rovaroknak. De hogyan lesz szép vadvirágos méhlegelőnk? Most ezt vesszük végig:
A FAO közzétette, a „Beporzók” című infografikáját, amelyet az agrárkamara magyar nyelvre fordított. Az informatív és szemléletes anyag ismerteti a főbb beporzókat, felhívja a figyelmet azok veszélyeztett státuszára, kiemeli továbbá a növények beporzóktól való függésének mértékét.
A tavasszal, nyár elején elvetett virágmagkeverékek többsége mostanra már pompázik a különböző virágoktól. Egynyáriak és évelők, talajtakarók és magasnövésűek éppúgy megtalálhatóak bennük mint gyógynövények és a vágott virágnak alkalmas fajok. De nézzünk meg néhány virágot egyenként ezek közül, ismerjük meg őket közelebbről.
A #vagatlanmajus Magyarországon is egyre népszerűbb, és az idei évben leginkább látható és tapasztalható ennek a mozgalomnak az elterjedése. Nem csak a magánkertekben, hanem a városokban is egyre több helyen láthatunk virágzó réthez hasonló színes vágatlan felületeket.
A városi területeken és a házi kertekben a méhek tápláléka egyre szűkösebb. A speciális virág vetőmag keverékek megkönnyítik a méhlegelő kialakítását, amely különösen nagy mennyiségű táplálékot ad a méheknek pollen vagy nektár formájában.
A vadvirágos réten mindig sok minden történik. Nemcsak mi, emberek élvezzük kertünk virágainak színes pompáját, a vadvirágos rét sok zümmögő lakos számára is természetes életteret jelent.